Keresés a koncertek között

2009. november 3., kedd

Íme három újabb ígéretes koncert - Modern Art Orchestra, azaz MAO Műhely

nov. 12. 19.30 MAO Műhely - bemutatkozik Bacsó Kristóf és Fenyvesi Márton
az esti előadás előtt 16 órai kezdettel "Hangok mögött" a MAO Műhely interaktív tematikus előadása - fókuszban a szakszofon és más fafúvós hangszerek

nov. 26. 19.30 MAO Műhely - bemutatkozik Subicz Gábor és Harcsa Veronika
az esti előadás előtt 16 órai kezdettel "Hangok mögött" a MAO Műhely interaktív tematikus előadása - fókuszban a trombita és a kürt

dec. 10. 19.30 MAO Műhely - Karácsonyi koncert, műsoron Fekete Kovács Kornél/Hegyi György: Karácsonyi napló c. műve (közreműködnek: Kálloy Molnár Péter, Fekete Kovács Kornél és a MAO)
az esti előadás előtt 16 órai kezdettel "Hangok mögött" a MAO Műhely interaktív tematikus előadása - a big band irodalom karácsonyi darabjai


A koncertek helyszíne: Ferencvárosi Művelődési Központ (Budapest IX. ker. Haller u. 27)
jegyek a helyszínen kaphatók (du. előadás - 500 HUF, esti előadás - 2000 HUF)
MAO a Myspace-en

a MAO honlapja

A Modern Art Orchestra művészei:

Fekete-Kovács Kornél - zenekarvezető, karmester, trombita, szárnykürt

Bacsó Kristóf - szoprán - alt szaxofonok, klarinét, fuvola
Borbély Miklós - szoprán - alt szaxofonok, fuvola
Avéd János - szoprán - tenor szaxofonok, fuvola
Cserta Balázs - tenorszaxofon, klarinét, fuvola
Bajusznács Mihály - baritonszaxofon, basszusklarinét

Varga Gábor - trombita, szárnykürt
Gráf Ádám - trombita, szárnykürt
Simai László - trombita, szárnykürt
Subicz Gábor - trombita, szárnykürt

Bizják Gábo  - kürt
Korb Attila - harsona
Barbinek Gábor - harsona
Csáthy Miklos - basszusharsona
Kovács Péter - tuba

Cseke Gábor - zongora
Hárs Viktor - bőgő, basszusgitár
Mohay András -dob



A Modern Art Orchestra:
Az együttes 2005 októberében, a zenekarvezető Fekete-Kovács Kornél kezdemé- nyezésére alakult, a magyar jazz-, és klasszikus zenei élet legkiválóbb fiatal mu- zsikusaiból. A korábban a Budapest Jazz Orchestra vezetőjeként ismert trombitaművész, zeneszerző célja nem volt más új együttesének létrehozásával, mint a kor- társ klasszikus zene, és a jazz határainak áthágása, új hangzások, és stílusok kere- sése, létrehozása. Mindemellett a progresszív jazz muzsika és a kortárs klasszikus zene népszerűsítése, és a közönség- hez való eljuttatása. Különös hangsúlyt fektetve ezeken belül a magyar szerzők által írt darabok bemutatására.
„Manapság a jazzmuzsikusnak lenni nem pusztán annyit jelent: jazzt játszani. Ez egyfajta hozzáállás a zenéhez… ez az a nyitottság, amivel képes lehet az ember bármit beágyazni a saját zenéjébe, és képes lehet önnmagát beleképzelni mások zenei világába.“
(Fekete-Kovács Kornél)

A zenekar kreatív magját egy öt zeneszerzőből álló csapat alkotja, Bacsó Kristóf, Hárs Viktor, Fekete-Kovács Kornél, Mester Dániel és Oláh Szabolcs személyében. Rajtuk kívül más szerzők is szívesen dolgoznak az együttessel: Eötvös Péter, Dés László, Vukán György, Oláh Kálmán, Horváth Balázs, Gryllus Samu…
A kortárs-jazz zenei műhelyként működő együttes rövid életét tekintve is példa értékű tevékenységet folytat. Fennállása óta több mint hét órányi új kompozíció született meg, kifejezetten a Modern Art Orchestra számára íródva. Ez a minden túlzás nélkül rekordnak mondható adat, nem csupán statisztika, de az együttes példa értékű tevékenységét kellőképpen illusztrálja.
Magyar és külföldi vendégszólisták egyaránt előfordultak a Modern Art Orchestra vendégeként: Julian Joseph – a kiváló brit zongorista, vagy Wallace Roney, az amerikai trombitás, a magyarok közül Dés László, Szakcsi Lakatos Béla, Vukán György, Gőz László, Oláh Kálmán…
Példa nélkülinek mondható az az egymásratalálás, amely az UMZE (Új Magyar Zenei Egylet) és a Modern Art Orchestra között jött létre. Felismerve a közös célokat, a két együttes művészeti programja már a múltban is, de a jövőben méginkább összekapcsolódik.
A Modern Art Orchestra koncepciójának másik pillére, a hazai könnyűzenei életben való magas színvonalú, minőségi részvétel. A zenekar nagyszabású produkciókat hoz létre kizárólag saját kompozíciókból és hangszerelésekből alkotva olyan magyar előadókkal, akik szintén a minőségi szórakoztatás mellett kötelezték el magukat. Pl.: Horváth Charlie, Zséda, Szekeres Adrienn, Gábriel, Moór Bernadett.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése